logo

ELLE YÜKLEMELİ KAT KALORİFERİ
BOYLER SICAK SU KAZANI

 

 

Otomatik Yüklemeli Kat

Kaloriferi

 

- Otomatik Yüklemeli

- Katı Yakıtlı

- 3 Geçişli

- Yüksek Verimli

   
  ARMAK ARMK serisi kat kaloriferleri, odun ve kömür yakmaya uygun olarak tasarlanmıştır. Yüksek verimliliği ile çeşitli kapasitelerde üretilmektedir. Isınma amaçlı alanlar için iyi bir seçimdir. Üstün özellikleri sayesinde; konforlu ısınma sağlar ve kullanımı oldukça kolaydır.
Üstün teknoloji ile üretilen ARMAK kat Kaloriferleri benzerlerine göre daha uzun ömürlüdür.Özel alev boruları,verimi arttıran 3 geçişli yanma sistemi ile kısa sürede istenilen ısıya ulaşarak rejime geçer.Bu özelliği ile yakıt tüketimi en aza indirilmiştir.
Modern dizayn edilmiş kumanda panosu ile kazanın tüm fonksiyonları kolayca kontrol edilebilmektedir.
Yüksek kapasiteli yakıt haznesi stokere (otomatik beslenme tertibatı) gerek duymadan 1-3 gün yanma sürekliliği sağlar.
Tam yanma: Özel dizayn edilmiş klepeli fan yardımıyla tam yanma sağlanmıştır.Termostad kumandası ile ortam, ayarlanan sıcaklıkta sabit tutulur.Bu özelliği ile yakıt tüketimi ekonomik hale getirilmiştir.
Yanmayı erteleme: kazan hangi derecede olursa olsun dış hava sıcaklığının yüksek olması durumunda kumanda panosundan kapatılabilir. Bu durumda fan ve klepenin kapanması ile, yanan yakıt kararacak ve yanma ertelenecektir. Tekrar ısı ihtiyacı doğduğunda kazan, kumanda panosundan açılarak tutuşturma gerekmeden yanmaya devam edecek ve istenen ısıya kısa sürede ulaşacaktır. ( yanma erteleme, kömür kalitesine göre 24 saate kadar yapılabilir )
Kolay kullanımlı: bir kat kaloriferi olup;geniş doldurma ve kül alma kapağı sayesinde, yakıt doldurma, tutuşturma,kül alma işlemleri rahatça yapılabilir. Kül hareketli ve açılır ızgara ile geniş kül kovasına zahmetsiz ve tozsuz şekilde boşaltılır.
Otomatik Stop özelliği sayesinde, yakıt bitince fan ve sirkülasyon pompası otomatik olarak durmaktadır. Bu özelliği ile enerji tasarrufu sağlan- maktadır.
Uzaktan Kumanda: Oda termostadı ilavesiyle ortam ısısı sabit tutulabilmektedir.Bu özelliği ile kazanın ısı kontrolünü uzaktan ayarlamak mümkündür.
Çevre dostu: Fandan gelen havanın alt ve üstten dengeli olarak dağılımı ile temiz ve du- mansız yanma sağlanmıştır. Böylece çevreyi olumsuz etkile- yen atıklar asgariye indirilmiştir.
Boyler ilavesi ile sıcak su elde etme imkanına sahiptir.
Yer kaplamaz: Genişliğinin az olması sayesinde dar girişli kazan dairelerine kolayca yerleştirilebilir.
Garanti: ARMAK kat kaloriferleri üretim hatalarına karşı 2 yıl garantilidir.
  1- Emniyet çıkış
2- Baca
3- Sıcak su dönüş
4- Emniyet dönüş
5- Kül kovası
6- Kül boşaltma kapağı
7- Hareketli döküm ızgara
8- Gözetleme deliği
9- Alev yönlendirme plakası
10- Kumanda panosu
11- Sıcak su çıkış
12- Yakıt doldurma kapağı
13- Su doldurma boşaltma
14- Fan ve klepesi
15- Kül boşaltma kolu
 
© Copyright 2010 ARMAK KAZAN ve MAKİNA İMALAT SAN.TİC.LTD.ŞTİ.